Düşler Ülkesinden Mektuplar

Düşler ülkesinden merhaba. Öncelikle bazı ayrımların belirtilmesi gerek. Hayaller ülkesi ile Düşler Ülkesi aynı değil.

Hayaller ülkesinde farklı farklı diller var. Her kişinin, kendine özgü çok karmaşık dilleri ve düşünce sistemleri var. Öyle ki iletişim, neredeyse imkansız. Hiçkimse diğer bir kişinin ne dediğini anlamıyor. Bu da yetmezmiş gibi birbirlerini anladıklarını düşünüp, sürekli ortalıkta dolaşıp birbirlerine laf anlatmaya çalışıyorlar.

Düşler Ülkesinde ise durum farklı. Tam bir sessizlik hakim. Sessizlik içerisinde, bir konuşma var ama bu sohbet, kişinin içe doğru yaptığı bir konuşma. Bu iç konusma, herkes tarafından bilinir ve duyulur halde. Herkes buna saygı gösteriyor. Mükemmel anlayış ve huzur hakim. İletişim bu şekilde kurulduğu zaman, hem kişiler ne dediklerini kendileri anlayabiliyorlar hem de dünya onları anlıyor ve cevap veriyor. Bu yüzden insanların çeşitli dil ve stratejiler geliştirmelerine gerek kalmıyor. Çünkü kimseye bir şey anlatmak zorunda değiller. Doğal anlayış ve kabul var.

Bu en görünür olan farklardan biri. Fakat daha çok fazla fark var. İlerleyen zamanlarda yenileri ile bu sayfada olacağız. Şimdilik bu kadarını bir düşünün.

Sevgiyle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: